آرشیو بهمن ماه 1400

شبكه هاي اجتماعي و ديجيتال ماركتينگ

سه شنبه ۱۴ تیر ۰۱

تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

امروزه، فروش در شبکه های اجتماعی بسیار متداول شده است. ولی زمانی می توان یک کسب و کار موفق در شبکه های اجتماعی داشت که بتوان از روش های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی استفاده کرد. جلب اعتماد مردم، محتوا سازی مناسب، فعال بودن و … از تکنیک هایی هستند که می توانند باعث فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی شوند.

کسب و کار در شبکه های اجتماعی، به یکی از بهترین کسب و کارها و پردرآمدترین شغل ها تبدیل شده است. ولی بسیاری از افراد بدون توجه به تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی، به دنبال فروش محصولات خودشان در شبکه های اجتماعی می باشند و انتظار دارند که سود بسیار زیادی کسب کنند. ولی واقعیت این است که برای داشتن کسب و کار موفق در شبکه های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام، تلگرام، واتس آپ و … باید به یک سری نکات توجه شود. در ادامه قصد داریم برای راهنمایی کسب و کارهای موجود در شبکه های اجتماعی، روش ها و تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی را توضیح دهیم.

تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

قبل از اینکه شبکه های اجتماعی به عنوان یک صنعت کسب و کار تبدیل شوند، خرید و فروش محصولات به صورت حضوری بسیار متداول بود. ولی امروزه، می توان با استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام، تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی، سود بسیار زیادی را از فروش محصولات به دست آورد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به برخی از صفحه های شبکه های اجتماعی مراجعه کرده باشید و شاهد کسب و کار رونق یافته آن شبکه اجتماعی باشید. حتما این سوال برای شما پیش آمده است که شما هم چگونه می توانید کسب و کار خود را به یک کسب و کار موفق تبدیل کنید؟ در ادامه قصد داریم شما را با تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی آشنا کنیم.

1) محتوا سازی مناسب کنید!

یکی از بهترین تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی، محتوا سازی است. اگر به دنبال روشی هستید که با کمک آن بتوانید بدون هزینه زیاد، در کسب و کار خود موفق شوید و فروش خود را چند برابر کنید، توصیه می کنیم که حتما محتوا سازی را در برنامه های خود بگذارید. محتوا سازی در شبکه های اجتماعی، همیشه نباید در راستای تبلیغ محصولات شما باشد. باید سعی کنید با توجه به محصولات و نوع شغل خود، محتوا سازی مناسبی داشته باشید. به طور مثال یک صفحه شبکه اجتماعی که اقدام به فروش لباس می کند، می تواند نحوه ست کردن لباس های مختلف را آموزش دهد. به طور کلی محتوا سازی آموزشی، بسیار در شبکه های اجتماعی طرفدار دارند. پس سعی کنید در راستای محصولات خودتان، محتواهای مناسبی را تولید کنید و با کمک تصاویر جذاب در شبکه اجتماعی خود منتشر کنید. 

تلگرام نیلانت

2) فعال باشید… 

انتظار نداشته باشید که مردم به صفحه های اجتماعی که فعال نیستند و چند روزی یک بار یک پست جدید یا یک استوری می گذارند، اعتماد کنند؟ فقط کافی است نگاهی به صفحه های پر فروش اینستاگرام بیندازید. صفحه های موفق در کسب و کار، به صورت روزانه استوری می گذارند و پست های جدید منتشر می کنند. پس حتما در شبکه های اجتماعی فعال باشید و سعی کنید که به پیام های مردم پاسخ دهید. می توانید استوری های نظرسنجی و سوال و جوانی منتشر کنید تا ذهن مشتریان خود را به چالش بکشید و از طرفی با مشتریان خودتان ارتباط بیشتری برقرار کنید.

3) سعی کنید از خودتان فیلم بگیرید

یکی از تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی، جلب اعتماد مردم است. روش های مختلفی برای جلب اعتماد مردم وجود دارند که شاید یکی از بهترین آن ها در شبکه های اجتماعی، منتشر کردن فیلم از فروشنده محصول باشد. معمولا پیج هایی که فروشنده های آن ها از خودشان فیلم منتشر می کنند، پرطرفدارتر هستند. در واقع، دو راه برای این کار در پیش دارید. می توانید برای معرفی محصولات خود، از خودتان و محصول خود فیلم بگیرید و در پست های مختلف منتشر کنید. ولی اگر علاقه ای به فیلم گرفتن از خودتان ندارید، راه دوم به شما پیشنهاد می شود. توصیه می کنیم که هر روز یک عکس و یا یک استوری حاوی صدای خودتان منتشر کنید تا مشتریان بدانند که فروشنده محصولات مد نظر آن ها، چه فردی است؟ مطمئن باشید که این روش می تواند کسب و کار شما را زیر و رو کنید.

4) تبلیغ نکنید؛ دلیلی برای خرید محصول خود بیاورید …

بسیاری از افراد تصور می کنند که باید فقط از محصولات خودشان تبلیغ کنند. مثلا در پست های خودشان می نویسند «بهترین ژل موی طبیعی»، «با کیفیت ترین تی شرت». مطمئن باشید که امروزه این نوع تبلیغ نمی تواند به تنهایی پاسخگوی رشد کسب و کار شما باشد. به جای اینکه تبلیغ کنید و همیشه از محصول خودتان تعریف کنید؛ سعی کنید که محصول خود را متمایزتر از محصولات دیگر جلوه دهید. امروزه بسیاری از مردم با علم و تجربه کامل اقدام به خریداری یک محصول می کنند. پس برای خرید محصول شما، باید یک دلیل در ذهن خریدار وجود داشته باشد. محصول خود را معرفی کنید. دلایل تمایز محصول خود را توضیح دهید و سعی کنید که نیاز کاربر را بسنجید و بر اساس آن، چند دلیل برای خرید محصول خود بیاورید.

5) تخفیف بگذارید …

امروزه بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی، با همین تکنیک به یک کسب و کار پردرآمد تبدیل شده اند. اگر می خواهید که کسب و کار شما رونق پیدا کند و هر روز شاهد فروش بیشتر محصولات خودتان باشید، باید هر چد وقت یک بار، بر روی محصولات خود تخفیف بگذارید. شاید سود دریافتی شما در اثر تخفیف گذاشتن بر روی محصولات کم شود، ولی به هر حال آنقدر فروش شما زیاد می شود که می تواند چندین برابر از فروش عادی، سود دریافت کنید. از طرفی تخفیف گذاشتن یک تبلیغ غیر مستقیم برای کسب و کار شما می شود. زیرا بسیاری از مراجعان شما در زمان تخفیف به پیج و شبکه اجتماعی مد نظر شما جذب می شوند.

6) به علاقه مشتریان خود توجه کنید!

این مشتریان شما هستند که باید از شما محصول خریداری کنند. پس باید سعی کنید با روش های مختلف، علاقه مشتریان خود را بشناسید. امروزه یکی از بهترین تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی، شناختن نوع سلیقه مشتریان و علاقه آن ها است. به طور مثال اگر قصد فروش لباس دارید، باید بدانید که مشتریان شما بیشتر به چه نوع لباسی علاقه دارند. البته باید بدانید که دانستن این موضوع، فقط زمانی امکان پذیر است که شما چندین ماه فعالیت مداوم در صفحه های شبکه های اجتماعی داشته باشید و بتوانید بر اساس نوع فروش محصولات خود، متوجه شوید که مشتریان شما به چه نوع لباسی علاقه دارند. ولی بعد از اینکه متوجه علاقه مشتریان خود شدید، می توانید به راحتی در راستای علاقه مشتریان خود اقدام به فروش اجناس کنید و شاهد فروش بیشتر محصولات خود باشید. 

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی با نیلانت

7) اعتماد مردم را جلب کنید …

اگرچه امروزه بسیاری از مردم علاقه مند به خرید اجناس مورد نیاز خودشان به صورت غیر حضوری و اینترنتی هستند، ولی هنوز هم بسیاری از مردم نمی توانند برای خرید اجناس به صورت اینترنتی اعتماد کافی داشته باشند. به همین خاطر، وظیفه اصلی شما در یک کسب و کار مجازی این است که بتوانید اعتماد مردم را جلب کنید. روش های مختلفی برای جلب اعتماد مردم وجود دارد که از جمله آن ها می توان به فعال بودن مداوم، پاسخ دادن صحیح و با احترام به پیام ها و … اشاره کرد. همچنین، می توانید با خرید فالوور، لایک و ویو برای پیج های اینستاگرام و کانال های تلگرام، شاهد افزایش اعتماد مردم به پیج و کسب و کار خود باشید.

8) نظرات و فاکتورهای فروش خود را منتشر کنید

یکی دیگر از تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی این است که از طریق منتشر کردن نظرات و فاکتورهای فروش خود، اعتماد مردم و مشتریان را جلب کنید. از مشتریان خود بخواهید که نظر خودشان را از محصولات شما بیان کنند. می توانید نظرات آن ها را به صورت اسکرین شات و یا فیلم، استوری کنید و اجازه دهید که کاربران، این نظرات را مشاهده کنند. به غیر از نظرات مشتریان، می توانید فاکتورهای فروش، پرداختی های مشتریان و ارسالی های هر روز و هر هفته خود را به صورت عکس و اسکرین شات منتشر کنید. در این صورت مشتریانی که برای خرید محصولات شما مردد هستند، دیگر می توانند با اطمینان کامل از محصولات شما خریداری کنند.

فاکتورهای فروش

فاکتورهای فروش

نتیجه گیری
در این مقاله سعی شد که 8 تکنیک کاربردی برای فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی توضیح داده شود تا افرادی که یک کسب و کاری را در شبکه های اجتماعی شروع کرده اند، ولی هنوز به سود دلخواه خودشان نرسیده اند؛ از این روش ها برای بهبود کسب و کار خودشان استفاده کنند. هر یک از روش ها به اندازه خودشان می توانند باعث افزایش فروش در شبکه های اجتماعی شوند. ولی نکته حائز اهمیتی که باید در هنگام فروش محصولات خود در شبکه های اجتماعی به آن توجه داشته باشید، اعتماد مردم و مشتریان است. اگر بتوانید با روش های مختلف، اعتماد مشتریان و کاربران را جلب کنید، یک قدم بسیار موثری را در بهبود کسب و کار خود برداشته اید. چرا که امروزه اعتماد مشتریان، حرف اول را در فروش هر چه بیشتر محصولات در شبکه های اجتماعی می زند. می توانید از خودتان فیلم بگیرید، محتواسازی بیشتر کنید، با مشتریان حرف بزنید، نظرسنجی بگذارید و روش های مختلف دیگر را امتحان کنید تا اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید.

Reference : nilanet
چگونه سئو سایت را بهبود ببخشیم؟

بهبود سئو سایت زمانی موثرتر است که یک استراتژی مداوم باشد. بنابراین، برخی از پیشنهادات زیر فقط یک بار باید اجرا شوند، در حالی که برخی دیگر باید هر شش ماه یا بیشتر به آن ها بازگردید تا مطمئن شوید سایت شما در مسیر درست قرار دارد. این راهنما به شما نشان می دهد که برای بهبود سئو سایت و ورود به نتایج برتر گوگل چه کاری باید انجام دهید.

چگونه سئو سایت را بهبود ببخشیم؟

در دنیای پرپیوند امروزی و محیط تجاری بسیار رقابتی، برای یک کسب و کار بسیار مهم است که بتواند به صورت آنلاین با پیام اصلی، محصولات و خدمات یا آخرین تبلیغات خود به مخاطبان هدف دست یابد. اینجاست که بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) وارد می شود. اگر به درستی انجام شود، در ترکیب با سایر استراتژی های بازاریابی و فنی، بهبود سئو سایت به کسب و کار شما کمک می کند تا رتبه خوبی کسب کند و در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرد. از آنجایی که صفحه اول گوگل 95 درصد از کل ترافیک وب را دریافت می کند، شما نیاز دارید که تا حد ممکن سایت خود را ارتقاء ببخشید. این راهنما به شما نشان می دهد که برای بهبود سئو سایت و شروع به دیدن نتایج در سال جاری چه کاری انجام دهید.

چگونه بهبود سئو سایت را انجام دهیم؟

اگر بتوانید رتبه سئوی خود را بهبود ببخشید – و صفحات خود را به SERP نزدیک تر کنید – شما:
• با افزایش اعتبار سایت خود در جستجو، دید کلی سایت خود را افزایش می دهید.
• ترافیک با کیفیت بالا را به صفحات خود می آورید.
• نرخ تبدیل خود را بالا می برید.
با این حال، بهبود سئو سایت زمانی موثرتر است که یک استراتژی مداوم باشد. بنابراین، برخی از پیشنهادات زیر فقط یک بار باید اجرا شوند، در حالی که برخی دیگر باید هر شش ماه یا بیشتر به آن ها بازگردید تا مطمئن شوید سایت شما در مسیر درست قرار دارد.

1. از GOOGLE ANALYTICS برای ردیابی معیارها استفاده کنید

اگر هنوز ردیابی فعالیت وب سایت خود را با Google Analytics شروع نکرده اید، این اولین کاری است که باید انجام دهید. در حالی که گوگل آنالیتیکس به تنهایی نمی تواند به شما بگوید که رتبه وب سایت شما چقدر خوب یا ضعیف است، داده های ارزشمندی در مورد اینکه چه اتفاقی برای ترافیکی که از Google (یا هر موتور جستجویی که بازدیدکنندگان شما از آن استفاده می کنند) می آید، به شما می دهد.
می‌توانید این اطلاعات را در بخش Acquisition > Source/Medium پیدا کنید :

GOOGLE ANALYTICS

GOOGLE ANALYTICS

اگر Google Analytics را برای ردیابی تبدیل های مختلف در سایت خود پیکربندی کنید، می توانید ببینید که این بازدیدهای ارگانیک چقدر خوب تبدیل می شوند.

2. بهبود سرعت صفحه موبایل

سرعت بارگذاری موبایل در جولای 2018 به سیگنال رتبه بندی گوگل تبدیل شد. این را از زمانی دیدیم که گوشی‌های هوشمند از دسکتاپ به‌عنوان دستگاه اصلی که مردم برای دسترسی به اینترنت از آن استفاده می‌کردند، سبقت گرفتند. با این حال، زمانی که به یک عامل رتبه‌بندی تبدیل شد، سرعت صفحه موبایل چیزی بود که تبدیل به یک امر ضروری شد. و با جدیدترین به روز رسانی الگوریتم Core Web Vitals گوگل ، نمی توان نادیده گرفت که سرعت بارگذاری موبایل سایت شما (یعنی عملکرد) چقدر در رتبه بندی آن نقش دارد.

بهبود سرعت صفحه موبایل

بهبود سرعت صفحه موبایل

برای اطمینان از اینکه سایت شما انتظارات گوگل را برای سرعت برآورده می کند، ابزار Core Web Vitals را نشانک گذاری کنید. این به شما می گوید که سایت شما در هر چهار دسته رتبه بندی اصلی چگونه عمل می کند.

3. یک رابط کاربری MOBILE-FIRST طراحی کنید

در یک یادداشت مرتبط، طراحی موبایل اول سرعت بارگذاری سایت شما را نیز بهبود می بخشد و باعث بهبود سئو سایت می شود. علاوه بر سرعت بخشیدن به کارها – از آنجایی که شما سعی نمی کنید مجموعه ای از طراحی ها و محتواهای دسکتاپ را در صفحه گوشی هوشمند قرار دهید – به بهبود سئو سایت شما کمک می کند. فقط هنگام انجام این کار مراقب باشید. طراحی موبایل اول به معنای ایجاد نسخه کوچک شده از سایت بزرگتر برای کاربران گوشی های هوشمند نیست.

4. سایت خود را در دسترس قرار دهید

قابلیت دسترسی به لطف Core Web Vitals در صدر بحث سئو قرار گرفته است. اجرای سایت از طریق این ابزار به شما اطلاع می دهد که آیا مشکلی برای عدم دسترسی وجود دارد که Google به شما پینگ می کند. اما این باعث نمی شود که سایت شما به طور کامل در دسترس باشد.

Core Web Vitals

Core Web Vitals

5. تصاویر خود را بهینه کنید

از نظر فنی، بهینه‌سازی تصویر زیر نظر سرعت صفحه قرار می‌گیرد. بر اساس HTTP Archive، میانگین وزن یک صفحه وب موبایل این روزها 1917.5 کیلوبایت است. تصاویر بخش قابل توجهی از این وزن را اشغال می کنند:

تصاویر خود را بهینه کنید

تصاویر خود را بهینه کنید

به همین دلیل، اندازه‌های متورم تصویر اغلب باعث کندی صفحات می شوند. شما می توانید چندین کار را برای بهینه سازی تصاویر خود از نظر سرعت انجام دهید، مانند استفاده از فرمت های سبک وزن، تغییر اندازه و فشرده سازی آن ها. در حالی که این نکات به شما کمک می کند سرعت سایت خود را افزایش دهید و در نتیجه باعث بهبود سئو سایت می شود، کار دیگری وجود دارد که باید انجام دهید: متن جایگزین را به مهم ترین تصاویر خود اضافه کنید. یکی از دلایل انجام این کار، بهبود دسترسی است. یکی دیگر از این موارد این است که صفحه وب شما بتواند هم در نتایج جستجوی معمولی گوگل و هم در نتایج تصویر رتبه بندی شود.

بهبود سئو سایت

بهبود سئو سایت

6. محتوای عالی ایجاد کنید

اگر می خواهید تجربه خوبی برای بازدیدکنندگان خود ایجاد کنید و در نتیجه بهبود سئو سایت داشته باشید، فاکتورهای رتبه بندی فنی زیادی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید. با این حال، اگر محتوای شما ضعیف باشد، هیچ یک از این ها مهم نخواهد بود. بنابراین، چگونه محتوای عالی تولید می کنید؟
به تفاوت بین صفحه ای که خدمات طراحی وب شما را توصیف می کند، فکر کنید. صفحه خدمات طراحی وب شما به موارد زیر نیاز دارد:
• توضیح دهید که چرا استخدام یک طراح وب ضروری است.
• خدمات طراحی شما مستلزم چه چیزی است.
• آنچه آنها می توانند از نظر نتایج انتظار داشته باشند.
• شامل برخی از شواهد در قالب گواهینامه ها یا نمونه کارها
• اطلاعاتی در مورد مراحل بعدی یا نحوه تماس داشته باشید.
این یک صفحه جامع و مفید خواهد بود. اگر صاحبان کسب و کار عبارت «استخدام یک طراح وب در نزدیکی من» یا «آیا باید یک طراح وب استخدام کنم؟» را جستجو کنند، آن صفحه به اندازه کافی به سؤال آن ها پاسخ می دهد. با این حال، یک صفحه محصول به موارد زیر نیاز دارد:
• خلاصه مختصری از محصول ارائه دهید.
• عکس های محصول، زوایای مختلف آن و همچنین انواع مختلف محصول را نمایش دهید.
• نمایش قیمت
• به مشتریان اجازه دهید به سبد خرید اضافه کرده یا برای بعد ذخیره کنند.
• شامل مشخصات فنی محصول
• توصیه محصولات مرتبط
• نمایش توصیفات و رتبه بندی مشتریان قابل مرتب سازی
آخرین چیزی که یک خریدار می خواهد این است که به صفحه محصولی هدایت شود که شبیه یکی از صفحات خدمات شما باشد. بنابراین، محتوای عالی نه تنها باید به خوبی نوشته شده و بدون خطا باشد، بلکه باید با هدف و انتظارات جستجوگر همخوانی داشته باشد. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، بازدیدکنندگان شما تا زمانی که نیاز دارند همه چیز را مطالعه کنند، می مانند و این به تقویت رتبه صفحه کمک می کند. 

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی با نیلانت

7. محتوای خود را برای قابلیت اسکن و خوانایی ساختار دهید

گنجاندن جزئیات لازم و در قالب مناسب، بخش مهمی از ارزشمند کردن محتوای صفحه برای بازدیدکننده است. ساختار نیز کمک خواهد کرد. برای شروع، باید مطمئن شوید که هر صفحه برای افراد قابل خواندن است. بنابراین، باید شامل موارد زیر باشد:
• جملات و پاراگراف های کوتاه تر
• فهرست مطالب قابل پیوند برای صفحات طولانی تر
• برچسب های سرصفحه هر چند صد کلمه
• تصاویر توصیفی و حمایتی در سراسر
• پیام های متنی مانند نقل قول های بلوکی و عبارات پررنگ
با ساختن صفحه ای که اسکن کردن آن آسان تر باشد، خواهید دید که بازدیدکنندگان بیشتری مایل به خواندن آن هستند و درخواست های شما را دنبال می کنند. می توانید از ابزاری مانند همینگوی برای بهبود خوانایی صفحه خود استفاده کنید. متن هر صفحه را به سرعت در ویرایشگر قرار دهید و پیشنهادات توصیه شده را دنبال کنید:

بهبود سئو سایت

بهبود سئو سایت

8. برچسب های عنوان کلیکی و توضیحات متا ایجاد کنید

برای بهبود سئو سایت و جلب توجه به محتوای عالی خود، پیش‌نمایش مختصری که کاربران از آن در نتایج جستجو می‌بینند، باید بتوانند آنها را جذب کنند. کلیک‌های بیشتری از جستجو به سایت خود دریافت کنید و Google متوجه خواهد شد. اما آنها نمی توانند فقط کلیک های سطحی باشند. اگر گوگل متوجه شود که صفحه شما حجم زیادی از ترافیک دریافت می کند که تقریبا بلافاصله پس از مشاهده محتوای صفحه کاهش می یابد، صفحه شما در نتایج جستجو عملکرد خوبی نخواهد داشت. بنابراین، هدف شما این است که از برچسب‌های عنوان clickbait-y و توضیحات متا دوری کنید و آنها را قابل کلیک کردن کنید.

9. یک کلمه کلیدی فوکوس در هر صفحه را انتخاب کنید

اینطور نیست که بتوانید یک برچسب کلمه کلیدی به صفحه خود اضافه کنید و گوگل به طور خودکار سایت شما را برای آن رتبه بندی می کند. بهینه سازی کلمات کلیدی این نیست. در عوض، کاری که شما انجام می دهید این است که یک کلمه کلیدی منحصر به فرد را در هر صفحه انتخاب کنید و محتوا را در اطراف آن بنویسید. بنابراین، این واقعا بیشتر در مورد ایجاد یک تمرکز واضح برای خود و سپس باز کردن جامع موضوع در صفحه است. با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید شانس خود را برای رتبه بندی برای کلمه کلیدی افزایش دهید، باید با برند شما مرتبط باشد، برای مخاطبان شما مفید باشد و سایت شما واقعا باید بتواند برای آن رقابت کند. اگر محتوای عالی می‌نویسید که به سؤالات و نگرانی‌های بازدیدکنندگان پاسخ می‌دهد، بهینه‌سازی کلمات کلیدی تمرکز شما به طور طبیعی اتفاق می‌افتد. همین امر در مورد کلمات کلیدی مرتبطی که ممکن است بخواهید هدف قرار دهید نیز صدق می کند. همانطور که محتوای هر صفحه را می نویسید، کلمات کلیدی به صورت ارگانیک ظاهر می شوند. 

تلگرام نیلانت

 

سخن آخر
اگر به این فکر می‌کنید که چقدر طول می‌کشد تا در رتبه‌بندی سئو خود بهبود پیدا کنید، بستگی دارد. اگر اعتبار فعلی دامنه شما کم است، تقریبا شش ماه طول می کشد تا تغییرات عمده در بهبود سئو سایت مشاهده شود. گفتنی است، اگر همه پیشنهادات بالا را اجرا کنید، مطمئنا می توانید آن را تسریع کنید. فقط به یاد داشته باشید که هیچ میانبر واقعی در سئو وجود ندارد. قبل از هر چیز باید یک وب سایت و برند معتبر و قابل اعتماد داشته باشید. بنابراین، برای ایجاد اعتبار آنلاین خود وقت بگذارید تا این تاکتیک‌های سئو واقعا کارساز باشند.

Reference : nilanet